Чищення димоходу та вентиляції від сажі

  • Терміновий виїзд
  • Безкоштовна консультація
  • Оплата зручним для вас способом
Викликати фахівця

Замовте безкоштовну консультацію спеціаліста!

Заявка відправлена!

Як почистити димар

Питання про необхідність чищення димаря зазвичай виникає в той момент, коли щось починає бентежити або насторожувати. Тобто виникли якісь проблеми з виведенням продуктів горіння (докладніше див. мал. 1). Димар – це конструкція, призначена для відведення димових газів від теплогенератора. Генератором тепла зазвичай є піч, камін або котел. І робота димоходу безпосередньо залежить від стану агрегату, який перетворює паливо на тепло. Тому часто виникає питання: який спеціаліст займається обслуговуванням димоходів та теплогенеруючого обладнання? Чи це два різні майстри?

Проблеми з відведенням димових газів через димар

Мал.1 Проблеми з відведенням димових газів через димар

Послуги пічника та професійне чищення димоходів

жми на стрелку

Спеціаліст по боротьбі із сажею та іншими засміченнями в димарі, називається сажотрус. Його основні завдання – перевірка та чищення димаря печі або каміна. Він є не тільки сміливою людиною, яка не боїться «чорної» роботи, а й експертом у сфері продуктів горіння. З моменту появи твердопаливних та газових котлів, сажотруси займаються обслуговуванням димових каналів і цих агрегатів також. Тому чищення топки котла – робота для сажотрусу.

Пічник – це майстер, який займається кладкою та ремонтом печей, груб, камінів. Однак сьогодні до пічника прийнято звертатися за допомогою у вирішенні цілої низки проблем, які можуть і не стосуватися печей та камінів. Сучасний пічник – це вже універсальний фахівець, який має навички і сажотруса, і майстра з ремонту котлів. Професійний пічник готовий надати широкий спектр послуг. Серед основних:

  • монтаж, ремонт, обслуговування твердопаливних котлів;
  • встановлення, ремонт та обслуговування газових котлів, колонок;
  • чищення будь-яких димарів;
  • чищення вентиляційних каналів;
  • чищення теплообмінників газових/твердопаливних котлів;
  • чищення печей, груб, камінів, і навіть чищення мангалів.

Тому вирішити проблему із димарем може і хороший пічник, і досвідчений сажотрус. Головне – знати номер кваліфікованого спеціаліста.

Професійний сажотрус точно знає, чим можна прочистити димар, коли і як це зробити. Адже методів та засобів існує багато. Обрати відповідний засіб для чищення димоходу можна самостійно, але не варто при цьому орієнтуватися лише на ціну, чужу пораду чи припущення. Обслуговування димоходів та обладнання – не така проста справа, як може здатися на перший погляд.

Як обрати засіб для чищення димоходу та котла?

тисни на стрілку

Отже, приємне і таке необхідне тепло, яке отримується внаслідок процесу горіння, має зворотній бік. При згорянні будь-якого палива утворюються побічні продукти. Гарячий дим, "відлітаючи в трубу" (димохід), залишає чорний наліт. Цей в'їдливий чорний шар називається кіптявою. А сажа – це власне багато шарів кіптяви, що осіли на поверхні. Принципова різниця між сажею і кіптявою полягає в тому, що сажа може загорітися. Тому дуже важливо регулярно чистити сажу та запобігати її зайвому накопиченню.

Профілактика сажоутворення починається із правильної організації опалювальної системи. Умовно можна виділити такі етапи:

  • вибір та встановлення відповідного обладнання;
  • якісна кладка печі/каміну;
  • професійний монтаж димоходу.

Але перелічені вище етапи – лише половина успіху. Дотримання правил експлуатації та регулярне обслуговування – запорука довготривалої та безпечної роботи опалювальної системи.

Засіб для видалення сажі та кіптяви обирається залежно від поточного стану димоходу та типу обладнання (адже чищення газового котла/колонки та чищення каміна принципово відрізняються). Швидко та безпомилково оцінити ситуацію та визначити найбільш задовільний спосіб боротьби із «відкладеннями» може лише професійний пічник. Його експертний погляд знадобиться навіть у тому випадку, якщо чищення планується проводити власними силами. Консультація допоможе уникнути грубих помилок за рахунок правильного підбору засобів, методів та роз'яснення, що в якійсь послідовності необхідно виконувати.

Сажотрус для чищення димоходу використовує, як правило, спеціальні щітки та йоржі, тому що механічний спосіб видалення засмічень є найбільш затребуваним. Це пов'язано, перш за все, з тим, що власники не регулярно вдаються до цієї процедури. А відтак величезні шари сажі, що утворилися на стінках агрегатів і димоходів, можна видалити лише доклавши чималих зусиль.

Для боротьби з в’їдливими відкладеннями механічним методом потрібні наступні інструменти:

  • спеціальний йорж, діаметр якого на 20% більше за діаметр димаря;
  • подовжувачі для йоржа: сталевий трос та обтяжувач для чищення зверху вниз, гнучкі палиці при чищенні знизу вгору;
  • дриль чи перфоратор для прискорення процесу за можливості;
  • ємність для збору забруднень або будівельний пилосос;
  • захисні засоби, що допоможуть запобігти осіданню сажі на навколишніх поверхнях.

Крім того, при організації такого заходу необхідно подбати не тільки про те, чим чистити димар, але і як зробити це безпечно. Сходи, страхувальні троси – обов'язкові засоби безпеки для механічного чищення зверху вниз, тобто коли доступ до димоходу здійснюється з даху будівлі.

Якщо серед інвентаря немає спец. засобів для таких робіт, то в жодному разі не потрібно використовувати саморобні щітки та йоржи з підручних матеріалів. Не можна застосовувати гантелі або інші предмети, що трапилися під руку, як обтяжувачі. В іншому випадку можна зруйнувати димохідну кладку або додати до засмічень ще й обтяжувач, що «не пройшов» (див. мал. 2). Нерідко пічнику доводиться виконувати ремонт печі саме після невдалого самостійного чищення.

Саморобний вантаж для димоходу

Мал.2 Саморобний вантаж для димоходу

Єдине вірне рішення для початківців-«сажотрусів» у такій ситуації – придбатити якісний та призначений саме для цього інвентар. Це буде набагато дешевше, ніж непередбачуваний ремонт або додаткові послуги сажотруса. І, звичайно, обзавівшись усім необхідним для боротьби із засміченнями власноруч, або звертаючись за допомогою до сажотруса, головне це робити регулярно. Орієнтуватися можна на наступні рекомендації:

  • чищення печі/груби повинно проводитись двічі за період опалення (на початку та наприкінці сезону);
  • чищення каміна може здійснюватися один раз на рік;
  • чищення вентиляції проводиться кожні півроку при використанні примусових систем, або раз на два роки для природних систем;
  • Чищення твердопаливних котлів потрібно проводити набагато частіше – раз на два-три місяці, щоб уникнути перевитрати сировини, прогорання стінок агрегату, запобігти зниженню його ефективності.

Відповідно, чищення димоходу, а точніше частота проведення цієї процедури, безпосередньо залежатиме від пристрою, сировини та термінів експлуатації системи.

Хімічний очисник сажі

тисні на стрілку

Якщо ситуація не доведена ще до критичного стану, можна використовувати хімічний засіб для видалення сажі з димоходів (див. мал.3). Спалюючи разом з сировиною спеціальні каталізуючі речовини, можна домогтися вигоряння смолистих речовин і сажі, за рахунок зниження температури, необхідної для їхнього розпаду. Додавання таких гранул, брикетів допомагає очистити стінки теплообмінника твердопаливного котла та димоходу, що, в свою чергу, покращує роботу опалювальної установки, підвищує її ефективність.

Засоби для видалення сажі з димоходів

Мал.3 Засоби для видалення сажі з димоходів

Оброблені каталітичним складом поліна використовують як засіб для чищення камінів, печей, мангалів. Підкидаючи їх у вогонь регулярно, можна насолоджуватися теплом та затишком біля каміна/печі тривалий час без клопоту та шкоди для приміщення, а також готувати смачні страви на мангалі. Не зайвим буде ще раз звернути увагу на те, що хімічний метод очищення підходить більше як профілактична міра, регулярний догляд. Застосовувати хімічний засіб як очисник від сажі, яка закрила практично весь просвіт димаря – погана ідея. У результаті хімічної реакції великі шматки відкладень можуть просто відвалюватися і тим самим забивати димовідвідний канал, повністю перекривати його. Об'ємні засмічення при дії каталізатора можуть навіть спалахнути і стати причиною пожежі. Тому розраховувати на легке видалення складних «нальотів» не варто.

Бюджетний засіб для чищення димоходу від сажі

тисні на стрілку

Коли немає можливості скористатись послугами сажотруса або придбати засіб для чищення димаря, на допомогу приходять народні методи. Актуальність будь-якого з них залежить від ситуації. Наприклад, картопляне лушпиння, а часом і просто нарізану бульбу, пропонують використовувати як найпростіший та заощадливий засіб для чищення печей від сажі. Закидаючи в топку ці харчові відходи, які є в кожній хаті, можна заразом і про димар подбати. Варто обмовитися лише про те, що робити так треба постійно, лушпиння додавати більше (від піввідра за раз), і очікувати миттєвого результату не потрібно. Ще один продукт – сіль – також позиціонується як очищувач димоходу. Використовуючи дрова, як сировини, їх можна попередньо посипати сіллю. Це позбавляє від зайвої вологи, а також допомагає руйнувати шари сажі, що утворилися. А ось осикові поліна і шкаралупу волоських горіхів застосовувати як очищувач димаря від сажі необхідно під пильним контролем. Адже вони сприяють збільшенню температури горіння, що може стати причиною займання тих самих відкладень у димарі. А щоб почистити димар у лазні, вдаються до простого розпалювання без будь-яких добавок.

Сажотрус – засіб для чищення димарів №1

тисні на стрілку

Перед початком кожного опалювального сезону, а також перед розпалом системи, що використовується час від часу, необхідно проводити ревізію. Чистити попільник, перевіряти димар на наявність сторонніх предметів (листя, гілок, птахів тощо), оглядати димар ззовні для своєчасного усунення тріщин (див. мал.4), елементів конструкції, що прогоріли, та інших дефектів, визначати необхідність капітального чищення і обирати доречний очищувач димоходу від сажі на майбутній період опалення.

Проблеми з димарем

Мал.4 Проблеми з димарем

Власник котла, печі або каміна може підтримувати чистоту та порядок обладнання власноруч, якщо на це є час і процес не завдає значних незручностей.

Звичайно, найефективніше та найнадійніше рішення – звернутися за допомогою до фахівця цієї справи. Однак слід пам'ятати, що за свої послуги пічник не може попросити низьку плату. Якщо ж хтось обіцяє виконати такий складний та непростий процес за «три копійки», варто засумніватися у професіоналізмі виконавця та не довіряти йому власне життя.

І в той же час, провівши навіть грандіозне чищення опалювальної установки, не варто відмовлятися від використання допоміжних засобів для догляду за димарем та обладнанням. Чим прочистити димар від сажі, яка з'явиться в найкоротші терміни після початку опалювального сезону, залежить від особистих вподобань: хімічними засобами для чищення або терпінням та картопляним лушпинням. Головне, щоб засіб для чищення димоходів не обирався як більш дешевий спосіб чищення замість якісної, професійної послуги від досвідченого сажотруса. Адже чищення димових та вентиляційних каналів, а також котлів, печей та камінів – це не лише позбавлення від непотрібного скупчення сажі та кіптяви, а й недопущення зайвих витрат на сировину, запобігання пожежонебезпечній ситуації, гарантія безпеки.

Засоби для чищення димоходів

    Чому вибирають саме нас?

    • очищення димоходу значок

      Чищення димаря будь-якої складності

      Наявність необхідного інвентарю для здійснення якісного очищення димоходів, вентиляційних шахт, котлів, камінів та печей.

    • значок даху

      Без доступу на дах

      Ми використовуємо механічне чищення димарів за принципом «знизу нагору», коли процес чищення неможливо виконати зовні.

    • значок людини

      Безкоштовна консультація

      Дізнатися попередню вартість робіт можна в розділі “Прайс”, а також уточнити всі питання, що вас цікавлять, у телефонному режимі.

    • значок ключа

      “Під ключ”

      Консультація професійного пічника про стан димоходу та опалювального обладнання, вибір оптимального варіанта чищення димоходу.

    • гарантія якості значок

      Гарантія

      Одним із показників якості виконаних робіт є гарантія – 1 рік безпечної та безперебійної працездатності будь-яких каналів.

    • значок грошей

      Прийнятні ціни

      Вартість робіт від 100 грн/м. при механічному чищенні.

    Проблеми самостійного чищення димаря

    • Нестандартні типи забруднень

      Роль пічника

      Пічник легко впорається з подібним завданням без страху та паніки

    • Пошкодження димаря

      Роль пічника

      Досвід та практичні навички пічника виключають можливість пошкодити димохідний канал.

    • Забруднення навколишнього простору

      Роль пічника

      Для чистоти виконання робіт, професійний сажотрус використовує спеціальний промисловий пилосос

    • Неправильно вибраний метод чищення

      Роль пічника

      Майстер здатний визначити ступінь та тип забруднення димоходу та підібрати оптимальний тип чищення

    • Травматизація

      Роль пічника

      Пічник знає, яких заходів безпеки слід дотримуватись при виконанні такої відповідальної роботи

    • Невідповідні матеріали

      Роль пічника

      Весь набір необхідних інструментів, різних за параметрами, має лише професіонал.

    Коли треба чистити димар?

    black smoke

    Густий чорний дим

    Густий чорний дим із димаря та запах диму в приміщенні, які є показниками високого ступеня забруднення димоходу.

    fire smoke

    Помаранчеве полум'я

    Яскраво оранжеве полум'я при горінні сировини – ознака нестачі кисню, яка повинна надходити зовні.

    woods

    Витрати палива

    Збільшення витрати палива (дрів, брикетів та ін.), яке відбувається через те, що товстий шар сажі заважає нормальній теплопередачі в системі.

    ignition

    Тривалий розпал

    Тривалий час необхідний для розпалювання, загасання полум'я говорить про відсутність тяги або її зворотному напрямку, що є вкрай небезпечним для життя.

    Результат нашої роботи

    До

    black smoke
    black smoke

    Після

    black smoke

    До

    black smoke
    black smoke

    Після

    black smoke

    До

    black smoke
    black smoke

    Після

    black smoke

    Як замовити послуги

    • залишити заявку

      Заявка

      Ви залишаєте заявку на виклик спеціаліста.

      Залишити заявку
    • Виклик майстра

      Виклик майстра

      Наш майстер виїжджає до Вас на об'єкт.

    • Чищення

      Чищення

      Фахівець, використовуючи професійне обладнання, здійснює ретельне очищення димаря від сажі.

    Відгуки

    • фото Валерій
      м. Дніпро
      Ніколи не думав, що чистка димаря настільки проблемна справа. Купив все необхідне, виділив цілий день, але зрештою довелося викликати сажотруса. За кілька годин – все до блиску. Ще котел подивився, пару слушних порад дав як підтримувати димар у порядку до наступного чищення. Все сподобалося, вартує своїх грошей! Номер сажотруса записав відразу, буду до нього звертатися надалі. Раджу

    • фото Олександр Погребенюк
      м. Дніпро
      Обіцяв залишити свій відгук. Що можу сказати, коли погано працюють, цілий рік потім плюєшся і всім розповідаєш, що не так і як дорого обійшлося. А тут і зауважень немає – сходи у них свої не треба голову ламати як організувати доступ до димаря, інструмент весь, страховка, а головне – одразу видно, що не новачки у цій справі. Приїхали, подивилися димохід, дах, зорієнтувалися що треба і розпочали роботу. Без зайвих питань та неприємностей. Шифер цілий, димар чистий, розумієш, за що заплатив гроші. Трубочист досвідчений, тямущий. Звичайно не відразу додзвонився, але розумію, що коли постійно у роботі та багато замовлень – телефон потім. Звертатимуся саме до них, і іншим раджу.

    • фото Василь Д
      м. Дніпро
      Піч на дачі у нас старенька, тому уважно до неї завжди ставимося, щоб не було несподіванок. За станом здоров'я цього року довелося робити чистку димоходу не своїми силами, а наймати сажотруса. Ніхто з друзів-знайомих не міг підказати до кого звернутися тільки поради давали за чим стежити і що може трапитися під час чищення. Жахів розповідали. Довелося шукати сажотруса у Дніпрі на свій страх та ризик у Інтернет. Ціна спочатку здалася високою як для дачної печі, адже ми там постійно не живемо, тільки на відпочинок вибираємось. Але почистили добре, навіть не знав, що стільки накопичилося сажі, регулярно чистив вручну і шкірку картопляну в грубку завжди підкидав. Недочищав виявилося. Дякую хлопцям, свої гроші відпрацьовують на 100 відсотків.

    • фото Євген Мозговий
      м. Дніпро
      Складно додзвонитися, не завжди бере телефон, потім передзвонює. Сезон – замовлень багато, але якщо потрібно дуже терміново, то можна домовитись і він знаходить час зручний для тебе. Замовляв чищення димаря, але й котел він подивився, вмовив почистити. Погодився тому що вручну сам так не почистиш, у нього щітки на електродриль посаджені, чистять безпосередньо, але не псують устаткування і димохід. Швидко працює, і бруду за собою не залишає, що теж порадувало. Номер на замітку, професіонал своєї справи. Рекомендую

    • фото Anastasiya Volod
      м. Дніпро
      Найкраща компанія у своїй сфері! Вже не вперше дзвонимо саме цьому сажотрусу, номер дав знайомий, який сам користується їх послугами і дуже хвалив за акуратність та знання справи. Дійсно працюють швидко та чисто! Це дуже важливо! Після одного «чистильника» нам довелося викликати клінінгову службу, яка насилу упорядкувала будинок від чорних слідів. Тепер все супер! Якщо комусь потрібне чищення димаря чи каміна у Дніпрі – телефонуйте сюди, не пошкодуєте. Відповідальних та акуратних знайти складно, незважаючи на безліч пропозицій, не усі добре виконують свою роботу, декому здається, що й так зійде. Ще раз дякую! Ви найкращі!

    • фото Анна Вітіас
      м. Дніпро
      Свій будинок вимагає постійного догляду, а опалення (індивідуальне) має не лише свої плюси, а й мінуси. Чистка димоходу потрібна перед кожним опалювальним сезоном, щоб перевірили чи все в порядку (наскільки небезпечна зворотна тяга або гар, що накопичилася в димарі знаю не з чуток). Викликали різних пічників, але не всі виявились порядними (Коли бачать, що одна жінка з дітьми в будинку живе, то починають вигадувати неіснуючі проблеми щоб більше заробити). А ще не всі сажотруси акуратно працюють! Потім кошмар і страх після них вигрібати доводиться. Тому залишилася дуже задоволена роботою цих хлопців – все швидко та злагоджено. Перевірили, почистили, зайвого не вимагали. Молодці! Рекомендую.

    Використовувані інструменти та матеріали для чищення димоходу

    Пилосос

    Пилосос

    Пилосос

    Йорш із грузилом

    Йорш із грузилом

    Йорш із грузилом

    Йорш з ручками

    Йорш з ручками

    Йорш з ручками

    Сходи

    Сходи

    Сходи

    Вишка Тура

    Вишка Тура

    Вишка Тура

    Плівка

    Плівка

    Плівка